<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=271489683739696&ev=PageView&noscript=1" /> <img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=1101012166758026&ev=PageView&noscript=1" />

Archiwum wpisów – Wrzesień 2020

Co kryje w sobie dynia?

Sierpień to miesiąc, który rozpoczyna sezon na dynie i trwa on do listopada. Dynia to roślina jednoroczna, szeroko rozpowszechniona na całym świecie.  W naszym kraju najczęściej uprawianą odmianą jest dynia o żółtopomarańczowym miąższu.

Nowa współpraca -> Testy Genetyczne

Kochani!

Miło jest mi poinformować, że nawiązałam współpracę z firmą Fagron Genomics, która należy do globalnej grupy Fagron. Polska siedziba tej firmy znajduje się w Krakowie, a ich najnowocześniejsze laboratoria znajdują się w pobliżu Barcelony w Hiszpanii.

II Konferencja "Experts of Microbiota"

W sobotę 12 września 2020 r. w godzinach 9.00-18.00 miałam okazję uczestniczyć w II Konferencji "Experts of Microbiota" w Katowicach. 

Ciasteczka owsiane z bananem

Kiedy mamy ochotę na coś słodkiego przygotujmy ciasteczka owsiane. To pożywna przekąska, zapewniająca uczucie sytości na dłuższy czas, przez zawartości błonnika pokarmowego. Usprawnia on prace jelit i wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu.

Co to insulinooporność?

To zaburzenie, związane z nieprawidłową odpowiedzią tkanek na wydzielanie insuliny (hormon wytwarzany przez trzustkę), prowadzące do podwyższonego stężenia glukozy we krwi. Najczęściej obserwowane jest u osób z nadwagą i otyłością, z nadmiarem tkanki tłuszczowej zgromadzonej na brzuchu, jednak może rozwinąć się u każdego.

Back

POKAŻ